Kas mes esame?

Nuo lauko iki stalo

 

 

 

 

Jūsų dėmesiui trumpas pristatomasis filmukas apie mūsų ūkį.

 

 

 

Veikla

   Baltuonių kalakutų ūkis yra šeimos ūkis, kuris užsiima angliškų baltųjų mėsinių kalakutų auginimu, pardavimu bei prekyba šviežia kalakutiena ir jos pusgaminiais. Kalakutus lesiname pagrinde savos gamybos natūraliais ir kokybiškais pašarais, pagamintais iš savo ūkyje užaugintų grūdų.

Istorija

   1995 metais Vladas Baltuonis Kalniškių kaime, Kretingos rajone įkūrė Baltuonių kalakutų ūkį. Idėja auginti kalakutus kilo, todėl kad Lietuvoje nebuvo nei vieno specializuoto kalakutų ūkio. Pirmoji inkubacinė baltųjų kalakutų kiaušinių siunta buvo atskraidinta iš Didžiosios Britanijos. Jau 1996 metais Baltuonių kalakutų ferma Lietuvos žemės ūkio ministerijos buvo patvirtinta veisline. Baltuonių kalakutų ūkis dalyvavo parodose AgroBalt, bei Lietuvos žemės ūkio universiteto rengiamose parodose, kuriose mūsų kalakutai buvo gerai įvertinti ir apdovanoti parodų organizatorių, Lietuvos žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio rūmų garbės raštais ir diplomais.

  2003 metais pastatyta kalakutų skerdykla su išpjaustymo cechu. 2004 metais skerdyklai suteiktas Maisto ir veterinarijos patvirtinimo numeris (LT 56-07 EB), leidžiantis eksportuoti kalakutieną į Europos Sąjungos šalis.